Życie od nowa

anna Książki dla kobiet, Poranki na Miodowej , , ,

Książki już są rak skonstruowane, że zmuszają nas do przemyśleń. Zmuszają nas do tego, żeby zatrzymać się i spojrzeć na pewne sprawy z zupełnie innej perspektywy. Nawet, jeżeli chodzi o książki fikcyjne. Często w takich powieściach poruszane są tematy poważne, społeczne o których dużo mówi się w obecnych czasach. Tak, książki są bardzo dobrze opisane, dzięki czemu człowiek jest w stanie dojrzeć wiele praktyczniejszych spraw. Czas na to, aby tym razem zajrzeć do książki pt.”Poranki na Miodowej“. Jej autorką jest Joanna Szarańska (https://www.taniaksiazka.pl/poranki-na-miodowej-tom-1-joanna-szaranska-p-1358663.html).

Obecna teraźniejszość

Małgorzata jest młodą kobietą, która obecnie cieszy się pełnią życia. Ma pracę, dzięki której może spełniać swoje ambicje zawodowe. Przy swoim boku ma Roberta z którym tworzą naprawdę udaną parę. Mieszkają w wygodnym mieszkaniu i właściwie chyba do szczęścia nic im na razie nie potrzeba. Nawet nie za bardzo oboje myślą o dziecku. Jest dobrze tak jak jest. Jakie jest zdziwienie Małgorzaty, kiedy pewnego dnia w swojej skrzynce na listy znajduje błękitną kopertę z listem! Kto w dzisiejszych czasach pisze tradycyjne listy?! Przecież mamy erę internetu, szybkich wiadomości, komunikatorów, SMS-ów, itd. A tu nagle list, który jak się okazuje zakłóca spokojną teraźniejszość kobiety. Jest to list, który powoduje, że Małgosia musi wrócić do miejsca, gdzie się wychowała na ulicę Miodową. Jest jeden problem, a właściwie dwa. Ostatni raz była tam 15 lat temu. Drugi problem to ciotka Wanda, która wychowywała kobietę. Obie obecnie nie mają najlepszych stosunków. Jednak jeżeli trzeba to Małgorzata pojedzie w podróż.

Tajemnice z przeszłości

“Nie było mnie tutaj piętnaście lat. A teraz wróciłam. Wróciłam w prawdopodobnie jedyne miejsce, które kiedykolwiek mogłam nazwać domem.”- Małgosi nie jest łatwo ale jednak wraca do miejsca, gdzie się wychowywała. Jest ciekawa jak zareagują na nią dawni sąsiedzi? Jak sama będzie się czuć? Kobieta czuje, że wróciła do siebie. Siedząc w jednym z ulubionych foteli wspomina. Dzięki temu czytelnik ma szansę na to, aby poznać prawdę o jej dzieciństwie. Dlaczego ma z tym miejscem takie złe wspomnienia? Co się tak naprawdę stało? Małgosia przy tej okazji będzie mogła również przemyśleć wiele spraw. Chociażby tą odnoszącą się do jej związku. Czy tak naprawdę ona i Robert są naprawdę idealnie dobrani? A może na Gosię czeka ktoś na ulicy Miodowej? Książka “Poranki na Miodowej” Joanny Szarańskiej to naprawdę bardzo ciepła opowieść o życiu, własnym szczęściu, o tajemnicach z przeszłości, które należy wyjaśnić. To książka o tym, że w życiu można być szczęśliwym i cieszyć się pełnią życia.

School obraz autorstwa Racool_studio - www.freepik.com

You May Also Like..

Tajemnice przeszłych lat

W ostatnich czasach czytanie książek sprawia, ze nasz czas wolny jest naprawdę bardzo wartościowo wypełniony. Czytanie to naprawdę jedna z […]

Zmysłowe napięcie

Myśląc nad prezentem na Dzień Kobiet do wyboru mamy zawsze wiele wspaniałych i ciekawych rzeczy. Może jednak zamiast wybierać jakieś […]